Спорт

Токио-2020 Олимпиадасида қатнашадиган ўзбекистонлик спортчилар – якуний рўйхат

© REUTERS / Eugene Hoshiko/Pool Фигуры талисманов Летней Олимпиады в Токио Miraitowa и Someity во время мероприятие по случаю 100 дней до Олийписких игр в Токио
Фигуры талисманов Летней Олимпиады в Токио Miraitowa и Someity во время мероприятие по случаю 100 дней до Олийписких игр в Токио  - Sputnik Ўзбекистон, 1920, 11.07.2021
Олимпия ўйинлари учун ўзбекистонлик спортчилар 17 хил спорт тури бўйича жами 71 та йўлланмага эга чиққан.
ТОШКЕНТ, 11 июл — Sputnik. Ўзбекистон делегациясининг ХХХII ёзги Олимпия ўйинларида иштирок этувчи якуний таркиби маълум бўлди Бу ҳақда Миллий Олимпия қўмитаси матбуот хизмати маълум қилди.
Ўзбекистонлик спортчилар 17 хил спорт тури бўйича жами 71 та йўлланмани қўлга киритган.
Бокс (11та):
-52 кг: Шаҳобиддин Зоиров
-57 кг: Миразизбек Мирзаҳалилов
-63 кг: Элнур Абдураимов
-69 кг: Бобоусмон Батуров
-75 кг: Фанат Қаҳрамонов
-81 кг: Дилшод Рўзметов
-91 кг: Санжар Турсунов
+91 кг: Баҳодир Жалолов
-51 кг: Турсуной Раҳимова
-60 кг: Райҳона Қодирова
-69 кг: Шаҳноза Юнусова
Эркин кураш (4та):
-57 кг: Ғуломжон Абдуллаев
-74 кг: Бекзод Абдураҳмонов
-86 кг: Жавраиль Шапиев
-97 кг: Магомед Ибрагимов
Юнон-рум кураши (4та):
-60 кг: Элмурат Тасмурадов
-77 кг: Жалгасбай Бердимуратов
-87 кг: Рустам Ассакалов
-130 кг: Мўминжон Абдуллаев
Таэквондо (4та):
-68 кг: Улуғбек Рашидов
-80 кг: Никита Рафалович
-67 кг: Нигора Турсунқулова
+67 кг: Светлана Осипова
Оғир атлетика (4та):
-67 кг: Адҳамжон Эргашев
-109 кг: Акбар Жўраев
-55 кг: Муаттар Набиева
-76 кг: Кумушхон Файзуллаева
Қиличбозлик (3та):
Шпага, аёллар: Малика Ҳакимова
Сабля, аёллар: Зайнаб Дайибекова
Сабля, эркаклар: Шерзод Мамутов
Енгил атлетика (7та):
Баландликка сакраш, аёллар: Светлана Радзивил
Баландликка сакраш, аёллар: Сафина Саъдуллаева
Босқон улоқтириш, эркаклар: Суҳроб Хўжаев
Узунликка сакраш, аёллар: Даря Резниченко
Уч ҳатлаб сакраш, аёллар: Роксана Худоёрова
Уч ҳатлаб сакраш, эркаклар: Руслан Курбанов
Кўпкураш, аёллар, Екатерина Воронина
Дзюдо (11та):
-60 кг: Шарофиддин Лутфуллаев
-66 кг: Сардор Нуриллаев
-73 кг: Ҳикматиллоҳ Тўраев
-81 кг: Шарофиддин Болтабоев
-90 кг: Давлат Бобонов
-100 кг: Муҳаммадкарим Хуррамов
+100 кг: Бекмурод Олтибоев
-52 кг: Диёра Келдиёрова
-63 кг: Фарангиз Ҳожиева
-70 кг: Гулноза Матниязова
Аралаш жамоавий мусобақа
Сузиш (2та):
100 м, эркин сузиш: Хуршиджон Турсунов
100 м, брасс: Юлдуз Қўчқорова
Каноэда эшкак эшиш (4 та):
C-2 500 метр: Дилноза Раҳматова
C-2 500 метр: Нилуфар Зокирова
C-1 200 метр: Дилноза Раҳматова
C-1 200 метр: Нилуфар Зокирова
Академик эшкак эшиш (2 та):
ЛМХ2Х, 2000 метр: Собир Сафаралиев
ЛМХ2Х, 2000 метр: Шаҳбоз Холмирзаев
Спорт гимнастикаси (2та):
Яккалик дастур: Расулжон Абдураҳимов
Яккалик дастур: Оксана Чусовитина
Бадиий гимнастика (6та)
Кўпкураш: Сабина Ташкенбаева
Гуруҳ машқи: Нилуфар Шомуродова
Гуруҳ машқи: Ксения Александрова
Гуруҳ машқи: Динара Равшанбекова
Гуруҳ машқи: Севара Сафоева
Гуруҳ машқи: Камола Ирназарова
Ўқ отиш спорти (2та):
10 м, милтиқ: Мухтасар Тоҳирова
50 м, милтиқдан 3 ҳолатда: Мухтасар Тоҳирова
Велоспорт (2та):
Гуруҳ пойгаси, эркаклар: Муроджон Холмуродов
Гуруҳ пойгаси, аёллар: Олга Забелинская
Замонавий бешкураш (2та):
Яккалик, эркаклар: Александр Савкин
Яккалик, аёллар: Алисе Фахрутдинова
Теннис (1 та):
Яккалик, эркаклар: Денис Истомин
Маълумот учун, Токио-2020 ёзги Олимпия ўйинлари 23 июлдан 8 августгача бўлиб ўтади.
Янгиликлар лентаси
0
Аввал янгилариАввал эскилари
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала